2012, viti i fundit të botës?

Diskutoni ketu rreth LAJMEVE
Benutzeravatar
bruna
Beiträge: 1579
Registriert: Mi 9. Jul 2008, 14:31
Wohnort: ks
Kontaktdaten:

Ungelesener Beitragvon bruna » Do 20. Nov 2008, 13:31

une kam ndegju qe deri tash jemi ne gjysme e edhe kaq deri te fundi i botes nuk e di nese është e vertetë keto jan vetem fjale argumente skam por per kete e di vetem Allahu xh.sh se ditën e kijametit eshte fundi i botes e ajo kur vjen nuk dihet akoma.
“Mos iu qas asaj për të cilën nuk ke njohuri, pse të dëgjuarit, të pamurit dhe zemra, për të gjitha këto ka përgjegjësi.â€

Benutzeravatar
Enesi
Beiträge: 942
Registriert: Do 31. Jul 2008, 00:57

Ungelesener Beitragvon Enesi » Do 20. Nov 2008, 18:34

jon do shenja te kijametit dot ket edhe tjera po kur te kthehet te zbret Isa a.s esht shenja ma fort
Çelësat e fshehtësisë janë pesë dhe nuk i di askush perveç All- llahut (svt): Askush se di se çfarë do të bëhet nesër perveç All- llahut, askush se di se çfarë ka në mitra përveç All- llahut, askush se di se kur do të bëhet kijameti përveç All- llahut, asnjeri se di se ku do të vdesë përveç All- llahut dhe askush se di se kur do të bjerë shi përveç All- llahut

Benutzeravatar
T.Deutschi
Beiträge: 421
Registriert: Fr 27. Mär 2009, 19:50
Wohnort: München...M.P
Kontaktdaten:

Ungelesener Beitragvon T.Deutschi » Sa 11. Apr 2009, 03:41

Per ket gje kam ndegju edhe une qe ne vitin 2012 do te jet fundi i botes ama ket gje e din vetem Allahu xh.sh.
1-2-3 knena/1-2-3 anena ket Gishtin e Mesem per ni Arsye e kena


Zurück zu „Lajme nga Vendi dhe Rajoni.“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast