BOTA SOT.

Diskutoni ketu rreth LAJMEVE
Benutzeravatar
ZEMRA E KOSOVES
Beiträge: 525
Registriert: Sa 15. Nov 2008, 20:06
Wohnort: atje ku zemra lendohet pa faj...!!!
Kontaktdaten:

BOTA SOT.

Ungelesener Beitragvon ZEMRA E KOSOVES » Mi 25. Feb 2009, 00:45

[b]Gjenerali amerikan Key thotë se është pjesë e suksesit të madh në Kosovë
Demush Zefi

Komandanti i deritashëm i BSH të Lindjes në kampin “Bondestilâ€
~~~ruani veten nga mallkimi,,,se veq vdekja eshte sherimi
~~~~~~~~!!!!!!~~~~~~~
nderime nga une zemra e kosoves,,,

Benutzeravatar
ZEMRA E KOSOVES
Beiträge: 525
Registriert: Sa 15. Nov 2008, 20:06
Wohnort: atje ku zemra lendohet pa faj...!!!
Kontaktdaten:

Re: BOTA SOT.

Ungelesener Beitragvon ZEMRA E KOSOVES » Mi 25. Feb 2009, 00:47

[/b]Gay thotë se protestat e ish-pjesëtarëve të TMK-së nuk e shqetësojnë KFOR-in
Forca e Sigurisë së Kosovës nuk mund të jetë assesi pasardhëse e TMK-së, tha gjenerali Xhyzepe Gay.

Xhuzepe Emilio Gay, komandanti i KFOR-it tha se protestat e dhunshme të ish pjesëtarëve të TMK-së nuk e kanë shqetësuar shumë KFOR-in. Komandanti i forcave ushtarake të KFOR-it në Kosovë ka kërkuar mirëkuptim nga të gjithë sepse procesi i deritashëm i formimit të FSK-së, ka qenë transparent dhe shumë i suksesshëm. Ai tha se mundësia e gabimeve administrative ka qenë shumë e vogël dhe që ato janë përmirësuar menjëherë.

“Mund të themi se pakënaqësia është një karakteristikë e njerëzve. Unë mund t"i kuptojë disa njerëz që janë të pakënaqur me procesin përzgjedhjes në FSK, por ky proces është kryer nga KFOR-i, FSK-ja, Ministria e Forcës së Sigurisë dhe ICO-ja dhe mund të them se ka qenë mjaftë transparent dhe në pajtim me shumë rregullore të brendshme dhe ligjin për FSK-në. Edhe pse nuk kanë ndryshuar kriteret e rekrutimit të FSK-së, ekziston mundësia që 100 deri në 200 ish-pjesëtarë të TMK-së, t"i bashkohen procesit. Por komandanti i KFOR-it ka paralajmëruar se nuk mund t"i garantojë të gjithë se do të mbeten në FSK, sepse duhet kaluar nëpër disa faza të seleksionimit. Për këtë arsye ne i kemi shfrytëzuar disa të dhëna dhe kemi thënë që me siguri deri në fund të procesit të trajnimit do t"i kemi rreth njëqind ose dyqind vende të lira ku duhet t"i plotësojmë dhe për të bërë këtë ne duhet të kërkojmë nga njerëzit e tjerë që nuk janë përzgjedhur tani për tani, por vetëm ata që kanë rezultate të mira që i kanë treguar në shkollën e Ferizajt, por pa ndonjë garanci, por vetëm për të marr pjesë në trajnim. (b.s)
~~~ruani veten nga mallkimi,,,se veq vdekja eshte sherimi

~~~~~~~~!!!!!!~~~~~~~

nderime nga une zemra e kosoves,,,


Zurück zu „Lajme nga Vendi dhe Rajoni.“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast