Turqi, tradhtoi te shoqin, i presin hunden dhe veshet

Diskutoni ketu rreth LAJMEVE
rondidi

Turqi, tradhtoi te shoqin, i presin hunden dhe veshet

Ungelesener Beitragvon rondidi » Mo 18. Mai 2009, 13:21

[xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Benutzeravatar
T.Deutschi
Beiträge: 421
Registriert: Fr 27. Mär 2009, 19:50
Wohnort: München...M.P
Kontaktdaten:

Ungelesener Beitragvon T.Deutschi » So 24. Mai 2009, 02:33

Ncncnc po de po ket gje e bajn vetem muslimant qe sdojn mu mush mend kurrr :evil:
1-2-3 knena/1-2-3 anena ket Gishtin e Mesem per ni Arsye e kena

Lea

Ungelesener Beitragvon Lea » So 24. Mai 2009, 15:25

gjunahit :-(

Benutzeravatar
Enesi
Beiträge: 942
Registriert: Do 31. Jul 2008, 00:57

Ungelesener Beitragvon Enesi » So 24. Mai 2009, 17:25

T.Deutschi hat geschrieben:Ncncnc po de po ket gje e bajn vetem muslimant qe sdojn mu mush mend kurrr :evil:


Lexo me vemndje pastaj shprehu ose meso qafre jon tani fol a sheh qe thote ne nje provinc me shumic (Kurde)
Our Lord! Grant unto us wives and offspring who will be the comfort of our eyes, and give us (the grace) to lead the righteous

Benutzeravatar
nardi
Beiträge: 693
Registriert: Fr 8. Mai 2009, 19:18
Wohnort: Made In Kosova

Ungelesener Beitragvon nardi » So 24. Mai 2009, 20:36

Pse enesi qfare feje kan Kurdet a bene me na tregue :?:

Benutzeravatar
T.Deutschi
Beiträge: 421
Registriert: Fr 27. Mär 2009, 19:50
Wohnort: München...M.P
Kontaktdaten:

Ungelesener Beitragvon T.Deutschi » So 24. Mai 2009, 22:57

Enesi hat geschrieben:
T.Deutschi hat geschrieben:Ncncnc po de po ket gje e bajn vetem muslimant qe sdojn mu mush mend kurrr :evil:


Lexo me vemndje pastaj shprehu ose meso qafre jon tani fol a sheh qe thote ne nje provinc me shumic (Kurde)


ahahaha O Enesi po qa ka lidhje qe ka qen ne nje provinc me shumic kurde edhe ata jan Musliman por vetem qe jan Shejler ( Dervish)

Edhe une para se me postu diqka lexoj e tani postoj ski nevoj me ma perkujtu ti.

Te pershendes e klm :kafe:
1-2-3 knena/1-2-3 anena ket Gishtin e Mesem per ni Arsye e kena

Benutzeravatar
Enesi
Beiträge: 942
Registriert: Do 31. Jul 2008, 00:57

Ungelesener Beitragvon Enesi » Mo 25. Mai 2009, 21:13

T.Deutschi hat geschrieben:
Enesi hat geschrieben:
T.Deutschi hat geschrieben:Ncncnc po de po ket gje e bajn vetem muslimant qe sdojn mu mush mend kurrr :evil:


Lexo me vemndje pastaj shprehu ose meso qafre jon tani fol a sheh qe thote ne nje provinc me shumic (Kurde)


ahahaha O Enesi po qa ka lidhje qe ka qen ne nje provinc me shumic kurde edhe ata jan Musliman por vetem qe jan Shejler ( Dervish)

Edhe une para se me postu diqka lexoj e tani postoj ski nevoj me ma perkujtu ti.

Te pershendes e klm :kafe:


T.Deutschi po kjo qe thua ti jan shejler eshte ajo qe e them une a din qfar dallimi kan keta me musliman shum frakcijone jan per at thash une nuk bone me akuzu pa pas argument
Our Lord! Grant unto us wives and offspring who will be the comfort of our eyes, and give us (the grace) to lead the righteous

Benutzeravatar
duda
Beiträge: 3616
Registriert: Sa 25. Okt 2008, 13:19
Wohnort: kosove

Ungelesener Beitragvon duda » Di 26. Mai 2009, 09:07

Lea hat geschrieben:gjunahit :-(


hahahah oj Lea kush gjunah cili gruaja e cila e ka tradhetu burrin , a burri qe ndihet i tradhetuar
Duaj sa te Duash,nji Dite do te Ndahesh,Jeto sa te Duash,nji dite do te Vdesesh,Vepro si te Duash,nji dite Do te japesh Llogari...???

Benutzeravatar
sena
Beiträge: 3120
Registriert: Fr 28. Mär 2008, 18:14
Wohnort: ne zemren e njonit

Ungelesener Beitragvon sena » Di 26. Mai 2009, 10:17

hey deutchi mos i perzi te gjithe muslimanet ne nje thes a :!: edhe shum mir po shkrun ne nje province qe edhe ENESI e ka sqaru dmth njerezit qe jetojne ne province ne turqi ka disa qe edhe nuk jane musliman ,po edhe me qene musliman, Feja Islame nuk e lejon kete sjellje si per kete burin qe ka perdor dhune si per kete femer qe e ka tradhetu a :!: kjo ne librat e fejes nuk shkrun askund me perdor dhune a :!: njerezit qe jetojn ne provinca shumica jane malesore dhe jane me shume te mvarur nga treditat e tyre se nga feja te keni parasysh kete :!: dhe muslimanet nuk jane keshtu DEUTCHI te pershendes dhe te them mos me u ngut vlla se edhe ti je vet musliman faktikisht edhe veten po e ul ne ate nivel aq posht kaloni mir mendimi im ky
mos u prekni veq e dhash mendimin tim :!:
it's nice to be important
but it's much important to be nice

Benutzeravatar
duda
Beiträge: 3616
Registriert: Sa 25. Okt 2008, 13:19
Wohnort: kosove

Ungelesener Beitragvon duda » Di 26. Mai 2009, 11:11

sena hat geschrieben:hey deutchi mos i perzi te gjithe muslimanet ne nje thes a :!: edhe shum mir po shkrun ne nje province qe edhe ENESI e ka sqaru dmth njerezit qe jetojne ne province ne turqi ka disa qe edhe nuk jane musliman ,po edhe me qene musliman, Feja Islame nuk e lejon kete sjellje si per kete burin qe ka perdor dhune si per kete femer qe e ka tradhetu a :!: kjo ne librat e fejes nuk shkrun askund me perdor dhune a :!: njerezit qe jetojn ne provinca shumica jane malesore dhe jane me shume te mvarur nga treditat e tyre se nga feja te keni parasysh kete :!: dhe muslimanet nuk jane keshtu DEUTCHI te pershendes dhe te them mos me u ngut vlla se edhe ti je vet musliman faktikisht edhe veten po e ul ne ate nivel aq posht kaloni mir mendimi im ky
mos u prekni veq e dhash mendimin tim :!:mos fol mo se mjafton kjo :kafe:
Duaj sa te Duash,nji Dite do te Ndahesh,Jeto sa te Duash,nji dite do te Vdesesh,Vepro si te Duash,nji dite Do te japesh Llogari...???

JinBim
Beiträge: 4212
Registriert: Di 9. Dez 2008, 02:12
Wohnort: De

Re:

Ungelesener Beitragvon JinBim » Mo 3. Aug 2009, 17:13

sena hat geschrieben:hey deutchi mos i perzi te gjithe muslimanet ne nje thes a :!: edhe shum mir po shkrun ne nje province qe edhe ENESI e ka sqaru dmth njerezit qe jetojne ne province ne turqi ka disa qe edhe nuk jane musliman ,po edhe me qene musliman, Feja Islame nuk e lejon kete sjellje si per kete burin qe ka perdor dhune si per kete femer qe e ka tradhetu a :!: kjo ne librat e fejes nuk shkrun askund me perdor dhune a :!: njerezit qe jetojn ne provinca shumica jane malesore dhe jane me shume te mvarur nga treditat e tyre se nga feja te keni parasysh kete :!: dhe muslimanet nuk jane keshtu DEUTCHI te pershendes dhe te them mos me u ngut vlla se edhe ti je vet musliman faktikisht edhe veten po e ul ne ate nivel aq posht kaloni mir mendimi im ky
mos u prekni veq e dhash mendimin tim :!:
Pershendetje Sena,

po Deitschi boll mir tha -- se nuk mushen mend kurr .
Po nuk eshte me rendsi tash a sunit , a shiit, a dervish a..... te gjitha i takojn fes islame , apo jane deg te fes islame.
Te gjithe besojn ne Allah ( zot) , e a besojn ne Muhamed a Sylejman a ne tjer nuk eshte aq me rendsi.
Edhe kurdet jane musliman.
Sikur Ne avganistan qysh jan Talibant edhe nje grua me tradhtu burrin ata ja e pushkatojn nven ja e mysin me gure sikur ne arabi. Ku ka ma keq se me mbyt me gur nje njeri ????
Apo kamgji deri te vdes ? !
Leje at pune se ne qdo vende muslimane qito tzeza bahen po shuj.

Nven se me u da qysh duhet edhe u kry puna ata ja prejn hunen e vesht apo me gur e mbysin ncncncncn kto gjeste jane barbarizem.
A qeke shkru tradita jane ke shkru drejt se shume i percjellin traditat atje.
po sille pshtille njejt . Ata po i mbysin Femrat , vetem qe mujn .
Po femra ja bjennje populli kulturen bre se ajo i rrit femin .
Po Nderi i mashkullit , ah bre qpom shtin me sha qat njeri barbar se nime me mujt i kisha kallxu seri une atina - po ja kisha pre me zhilet edhe kadal dale e kisha lan me cof.

Shumica e kqyrin vetem nje ane , a anen tjeter po harrojn edhe me vet PSE ajo e tradhtoj at burr .
A mendon dikush se nashta ati burri si livrit hiq ? Apo ndoshta e kan martu me zor at femer me at burr edhe ajo e ka dasht dikan tjeter ?????

Po leni kto sene .

Pa marr parasysh se qka bon nje femer apo nje mashkull nuk duhet me kan aq brutal apo barbar .
Po me u nda si njerez edhe kurgja kurkujt .

Po qysh tha Deitschi me respekt - ata kurr mend skan me u mush .

kalo mir Sena . ( ah qka kisha pas qef met pa ty me ferexhe , e tani tkisha kallxu se qka kishe than kur ishe njersit veres 40° celsius.)

Benutzeravatar
T.Deutschi
Beiträge: 421
Registriert: Fr 27. Mär 2009, 19:50
Wohnort: München...M.P
Kontaktdaten:

Re: Turqi, tradhtoi te shoqin, i presin hunden dhe veshet

Ungelesener Beitragvon T.Deutschi » Di 4. Aug 2009, 21:00

Respekt Jin Bim bash me vend ke fol

Une spo di qa me shtu ma shum Veq ata qaq musliman te fort qe jan mysin gra e femi bash ne xhami ne diten e xhumas ncnccn Qe Muslimani qa ban neper ato vende.
1-2-3 knena/1-2-3 anena ket Gishtin e Mesem per ni Arsye e kena

opelastra
Beiträge: 1
Registriert: Di 24. Jan 2012, 01:52

Re: Turqi, tradhtoi te shoqin, i presin hunden dhe veshet

Ungelesener Beitragvon opelastra » Di 24. Jan 2012, 02:21

me keq ardhje po e shenoij ket pasi qe lexova shkrimet e juaja dhe mendimet siq ikishit dhen por disa prej jush ishin ne gabim fatal dhe kjo rrjedh si rezultat i mos njohuris per ate qka bisedohet sikurse qe eshte fol e perfol lidhje me muslimant dhe fen islame vetem nje dua tjua them se feja e All-llahut nuk eshte fe qregullimi,terori,dhune etj por eshte fe paqe meshire ,vllazrie por njerzit jan shpirte lig dhe e njellosin (fen)sipas disave te paditur sepse feja nuk njelloset me veprat tona ajo eshte e paster nga te metat tona psh ky qeja ka pre gruas hunden ky ka ber diqka qe siperket islamit All-llahu nuk thot ashtu asnuk urdheron perdiqka tetill porjan rregullat dhe dispozitat per ket pune ne qofse konfirmohet saktesisht se personi ka ber kurvarlli pra dua vetem nje shembull tjua tregoij sesi i derguari All-llahut s.a.v.s ka jetuar dhe ka urdheruar per sjelljen me grat psh ai s.a.v.s ka then neqofse sturproheni ushqeni me doren e juaj jepjani gruas kafshaten e bukes me doren tuaj ai kurrrrrr ska urdheruar qe grat te rrihen por ka then se duhet te kemi sjelljen mete mir me grat tona dhe logjikisht femra eshte ajo qe mese shumti duhet te ket respekt dhe ate tri her mashum se mashkulli sepse kur eshte pyet i derguri i All-llahut s.a.v.s se kush meriton respskt pas adhurrimit t e All-llahut eshte pergjigji nena yte prap eshte pyet perte njejten send prap kathen nena yte dhe nje ashtu perse treti ka then nena yte dhe pastaij baba sepse nenes smundemi ti dalim hakush as per nje dhimbje qe ka pas mene gjat lindje eler me sa ka pas vuajtje dersajemi rrit por dine se gruaja ka pozit te lart ne ISLAM oju njerz dine ket All-llahu ka zbrit ne kuranin famelart sure te posaqme per femnen kuse per burra ska kaptin te posaqme kjo tejep me kuptu se femna eshte ngritu shum ne ISLAM po qka me be se shumica e burrave jan muata qe e mundohen me qvlersu femnen dhe bejn dhun ndaj tyre ejo feja e All-llahut lexoni pak rreth literatures islame tani folni eja si ai i krisuri kur leshon ze pa logjikuar .Selamu Alejkum


Zurück zu „Lajme nga Vendi dhe Rajoni.“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast