Goditen dy banda droge njera shqiptare ,tjetra Marokane

Diskutoni ketu rreth LAJMEVE
Lea

Goditen dy banda droge njera shqiptare ,tjetra Marokane

Ungelesener Beitragvon Lea » Mi 13. Apr 2011, 09:51

Bild

Policia italiane në qytetin e Rovigos ka goditur dy grupe kriminale aktive në trafikun e drogës, një prej të cilave shqiptare dhe tjetra marokene.
Lajmin e bëjnë të ditur mediat italiane, sipas të cilave policia po ekzekuton 16 urdhër-arreste, ndërkohë që janë kryer një seri kontrollesh në rajonet e Venetos, Lombardisë dhe Emilia Romanjës.

Gjatë hetimeve, të koduara me emrin “Gjoba e djallit” ishin arrestuar 5 trafikantë të tjerë, saktësojnë burimet.

Ato shtojnë më tej se hetimet nisën pas denoncimit të një prindi, i cili kishte zbuluar se e bija e tij minorene ishte e varur nga droga, raportoi Top Channel.

Zurück zu „Lajme nga Vendi dhe Rajoni.“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast