Pytje Logjike

*Lojra pa Kufi* Ketu mundeni te beni Pyetje dhe Pergjigje
FotoModele
Beiträge: 250
Registriert: Sa 30. Jul 2011, 00:01
Wohnort: Germany

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon FotoModele » Di 6. Mär 2012, 00:57

Lea hat geschrieben:1. Qka eshte nje send,pa sy pa vesh ...por gjithmon tregon te verteten?

2.-A mundeni ta gjeni nje fjali me 8 shkronja ,ku gjysma e fjalis te kene 4 shkronja me (T) ,dmth 4=TTe e para mendoj se eshte Zemra ,por mundet edhe me qen tjeter cka ??
Jam e Tmerrshme si Cunami ,kur te Godas shperthen Vullkani..

Lea

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Lea » Di 6. Mär 2012, 00:59

Jo ncuk nuk eshte organ hahahahha..kam cek send

FotoModele
Beiträge: 250
Registriert: Sa 30. Jul 2011, 00:01
Wohnort: Germany

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon FotoModele » Di 6. Mär 2012, 01:01

Hhahahahahahha o ty sendi te plast po se kam shiku cka ke shenu a send veq e pash se pa sy e pa vesh :D
Jam e Tmerrshme si Cunami ,kur te Godas shperthen Vullkani..

Viisii_ger
Beiträge: 305
Registriert: Do 11. Mär 2010, 02:05
Wohnort: Frankfurt.am.Main

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Viisii_ger » Di 6. Mär 2012, 01:29

FotoModele hat geschrieben:
Lea hat geschrieben:1. Qka eshte nje send,pa sy pa vesh ...por gjithmon tregon te verteten?

2.-A mundeni ta gjeni nje fjali me 8 shkronja ,ku gjysma e fjalis te kene 4 shkronja me (T) ,dmth 4=TTe e para mendoj se eshte Zemra ,por mundet edhe me qen tjeter cka ??


Dmth as kam as dur ska hahahahaha nese si ka kto do ta dhem nje ide ;-)
Perkrahe Nje Vajze Me Vlera..Kudo Qe Te Shkosh Do Jesh Krenar
Viisii_Ger.&.HoneyGirl

Viisii_ger
Beiträge: 305
Registriert: Do 11. Mär 2010, 02:05
Wohnort: Frankfurt.am.Main

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Viisii_ger » Di 6. Mär 2012, 01:34

Viisii_ger hat geschrieben:
FotoModele hat geschrieben:
Lea hat geschrieben:1. Qka eshte nje send,pa sy pa vesh ...por gjithmon tregon te verteten?

2.-A mundeni ta gjeni nje fjali me 8 shkronja ,ku gjysma e fjalis te kene 4 shkronja me (T) ,dmth 4=TTe e para mendoj se eshte Zemra ,por mundet edhe me qen tjeter cka ??


Dmth as kam as dur ska hahahahaha nese si ka kto do ta dhem nje ide ;-)Pasi qenka send vetem nese o AVIGACIONI :gezuar:
Perkrahe Nje Vajze Me Vlera..Kudo Qe Te Shkosh Do Jesh Krenar
Viisii_Ger.&.HoneyGirl

Viisii_ger
Beiträge: 305
Registriert: Do 11. Mär 2010, 02:05
Wohnort: Frankfurt.am.Main

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Viisii_ger » Di 6. Mär 2012, 01:50

FotoModele hat geschrieben:
Lea hat geschrieben:1. Qka eshte nje send,pa sy pa vesh ...por gjithmon tregon te verteten?

2.-A mundeni ta gjeni nje fjali me 8 shkronja ,ku gjysma e fjalis te kene 4 shkronja me (T) ,dmth 4=TTe e para mendoj se eshte Zemra ,por mundet edhe me qen tjeter cka ??Hmm mos na mundo aq schum por na sqaro pak me qfar ka te bej kjo fjali ,jet,dashuri,familje,shkoll,histori,muzik,profesione,shendet.Po qe se na drejton se me qfar ka te bej me te gjitha kto qe permenda at'#her mundemi me gjet besoj :mrgreen: qyyyy :beee:
Perkrahe Nje Vajze Me Vlera..Kudo Qe Te Shkosh Do Jesh Krenar
Viisii_Ger.&.HoneyGirl

plaget_e_zemres
Beiträge: 7
Registriert: Mi 30. Mär 2011, 17:14

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon plaget_e_zemres » Di 6. Mär 2012, 02:51

hmmmmm o bre mua me ka pass hije me qenn president i bashkimit europiann ahahahah supertalent jam skam nevoj me shku ne deutschland sucht denn superstar dhe perGJigja shkon kshtuu 1, zemra mendja sinqeriteti shooqeria familja puna suksesi dhe urtesia nese nuk jan ketoo si ne vijemm besoj se humbi gjasat per kadet politik ahahaha RESPEKT

FotoModele
Beiträge: 250
Registriert: Sa 30. Jul 2011, 00:01
Wohnort: Germany

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon FotoModele » Di 6. Mär 2012, 11:56

Hahahahahahaha Plaget kjo ka thane eshte nji send se dhe une kam cek me lart Zemra hahahaha po se kam shiku qe ka cek Lea send .......
E Zemra send nuk mundet me qen po organ trupor hahahahahhaha po ske faj se ka edhe zemra keshtu dekorime ckas po ka se ...
Jam e Tmerrshme si Cunami ,kur te Godas shperthen Vullkani..

Lea

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Lea » Di 6. Mär 2012, 13:44

Visi gerNuk ja keni qellu seshte ajo qe keni then ...mundohuni edhe pak
Plaget e zemres as ju nuk ja keni qellu.. mundohu edhe pak
Fotomodele mendohu edhe pak..e let eshte
Po ju jep pak ndihme:
1.Ardhmeria jote mvaret nga ajo,eshte nje send kur e perdor te ndryshon jeten,te jep ndjenj te mire kur e perdore.

Pyetja e dyte po ju jep ndihme... e urrejne shum njerzit..injorantet e dojne... hakmarrje.....vdesin pa fajshmit nga kjo...

Viisii_ger
Beiträge: 305
Registriert: Do 11. Mär 2010, 02:05
Wohnort: Frankfurt.am.Main

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Viisii_ger » Di 6. Mär 2012, 15:06

Lea hat geschrieben:Visi gerNuk ja keni qellu seshte ajo qe keni then ...mundohuni edhe pak
Plaget e zemres as ju nuk ja keni qellu.. mundohu edhe pak
Fotomodele mendohu edhe pak..e let eshte
Po ju jep pak ndihme:
1.Ardhmeria jote mvaret nga ajo,eshte nje send kur e perdor te ndryshon jeten,te jep ndjenj te mire kur e perdore.

Pyetja e dyte po ju jep ndihme... e urrejne shum njerzit..injorantet e dojne... hakmarrje.....vdesin pa fajshmit nga kjo...Vetem nese osht PUNA OSE LEKU :murit:
Perkrahe Nje Vajze Me Vlera..Kudo Qe Te Shkosh Do Jesh Krenar
Viisii_Ger.&.HoneyGirl

Viisii_ger
Beiträge: 305
Registriert: Do 11. Mär 2010, 02:05
Wohnort: Frankfurt.am.Main

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Viisii_ger » Di 6. Mär 2012, 15:43

Viisii_ger hat geschrieben:
Lea hat geschrieben:Visi gerNuk ja keni qellu seshte ajo qe keni then ...mundohuni edhe pak
Plaget e zemres as ju nuk ja keni qellu.. mundohu edhe pak
Fotomodele mendohu edhe pak..e let eshte
Po ju jep pak ndihme:
1.Ardhmeria jote mvaret nga ajo,eshte nje send kur e perdor te ndryshon jeten,te jep ndjenj te mire kur e perdore.

Pyetja e dyte po ju jep ndihme... e urrejne shum njerzit..injorantet e dojne... hakmarrje.....vdesin pa fajshmit nga kjo...Vetem nese osht PUNA OSE LEKU :murit:


Ose SHKOLLA&DASHURIA :shock:
Perkrahe Nje Vajze Me Vlera..Kudo Qe Te Shkosh Do Jesh Krenar
Viisii_Ger.&.HoneyGirl

Lea

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Lea » Di 6. Mär 2012, 18:24

Visi Puna as Leku nuk jane pergjigje e sakt kurse (Ose SHKOLLA&DASHURIA ) je afer qaty dika hahahahhaha mendo.... Thirre nusen tande se ajo eshte shum e zoja ja qellon valla

Viisii_ger
Beiträge: 305
Registriert: Do 11. Mär 2010, 02:05
Wohnort: Frankfurt.am.Main

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Viisii_ger » Di 6. Mär 2012, 19:23

Lea hat geschrieben:Visi Puna as Leku nuk jane pergjigje e sakt kurse (Ose SHKOLLA&DASHURIA ) je afer qaty dika hahahahhaha mendo.... Thirre nusen tande se ajo eshte shum e zoja ja qellon vallaS'ka qka me ndihmon nusja qe o Baci ktu DASHURIA pasi ardhmeria jon mvaret nga ajo ,ngase vin gjerat e bukura me rend martesa pastaj fmijet normal kjo ehste ardhmeria jon pasi kto jan gjerat me te bukura qe mund ti ndohin nje njeriu por pikrisht ati qe ja din vleren ksaj gjeje.Eh jeta ndryshohet ose ta ndryshon jeten at'
her kur behesh PRIND ose BABA&NEN???DHE si fund t'knaq nese dashuron vertet njeriun qe do dhe don te vazhdosh me tej qe te vin kto gjerat qe permenda. :gezuar: """DASHURIA"""Vetem kjo eshte ndjenje me emir qe mund te ekzistoj..nuk kam tru peshku un hahahahahahahahahahahahaha :kafe:
Perkrahe Nje Vajze Me Vlera..Kudo Qe Te Shkosh Do Jesh Krenar
Viisii_Ger.&.HoneyGirl

Lea

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Lea » Di 6. Mär 2012, 19:29

Jo nuk eshte ajo Pergjigje qe kerkoj Visi...vazhdo edhe sod do ta le ,si mos te pergjigjet askush ,do ta tregoj pergjigjen une tane vazhdojm me tjera pyetje ..por edhe sod po presim ndoshta tjert munden :arrow:

Visi afer e pate me heret me ja qellu...

Viisii_ger
Beiträge: 305
Registriert: Do 11. Mär 2010, 02:05
Wohnort: Frankfurt.am.Main

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Viisii_ger » Di 6. Mär 2012, 19:32

Lea hat geschrieben:Jo nuk eshte ajo Pergjigje qe kerkoj Visi...vazhdo edhe sod do ta le ,si mos te pergjigjet askush ,do ta tregoj pergjigjen une tane vazhdojm me tjera pyetje ..por edhe sod po presim ndoshta tjert munden :arrow:

Visi afer e pate me heret me ja qellu...MARTESA :murit:
Perkrahe Nje Vajze Me Vlera..Kudo Qe Te Shkosh Do Jesh Krenar
Viisii_Ger.&.HoneyGirl

Lea

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Lea » Di 6. Mär 2012, 19:33

Jooo Visii :arrow:

1. Qka eshte nje send,pa sy pa vesh ...por gjithmon tregon te verteten?:arrow: :arrow:

Viisii_ger
Beiträge: 305
Registriert: Do 11. Mär 2010, 02:05
Wohnort: Frankfurt.am.Main

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Viisii_ger » Di 6. Mär 2012, 19:37

Lea hat geschrieben:Jooo Visii :arrow:


Dmth ben pjes ne trupin e njeriut.Tash spe di ame shkollen apo dashurin hahahaha phuuu :gezuar:
Perkrahe Nje Vajze Me Vlera..Kudo Qe Te Shkosh Do Jesh Krenar
Viisii_Ger.&.HoneyGirl

Lea

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Lea » Di 6. Mär 2012, 19:39

Viisii_ger hat geschrieben:
Lea hat geschrieben:Jooo Visii :arrow:


Dmth ben pjes ne trupin e njeriut.Tash spe di ame shkollen apo dashurin hahahaha phuuu :gezuar:

Dashurin e ceke me larte..dhe nuk ishte pergjigje e sakte,ju dhash ndihme te vogel ne pjesen tjeter qe ishe afer..qelloja :arrow:

Viisii_ger
Beiträge: 305
Registriert: Do 11. Mär 2010, 02:05
Wohnort: Frankfurt.am.Main

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Viisii_ger » Di 6. Mär 2012, 21:51

Lea hat geschrieben:
Viisii_ger hat geschrieben:
Lea hat geschrieben:Jooo Visii :arrow:


Dmth ben pjes ne trupin e njeriut.Tash spe di ame shkollen apo dashurin hahahaha phuuu :gezuar:

Dashurin e ceke me larte..dhe nuk ishte pergjigje e sakte,ju dhash ndihme te vogel ne pjesen tjeter qe ishe afer..qelloja :arrow:Ja tregona vetem nese eshte LUMTURIA :evil:
Perkrahe Nje Vajze Me Vlera..Kudo Qe Te Shkosh Do Jesh Krenar
Viisii_Ger.&.HoneyGirl

Lea

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Lea » Di 6. Mär 2012, 21:53

Jo nuk eshte as kjo...po e le edhe sonte

pytjen e dyt mundohuni................... :arrow:

plaget_e_zemres
Beiträge: 7
Registriert: Mi 30. Mär 2011, 17:14

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon plaget_e_zemres » Di 6. Mär 2012, 22:12

un mendoj qe ndjenjat qe ke ndaj nje personi
qe nuk e shikon nga ana tjerer por vetem qysh te thot zemra e ajo eshte qe e tregon te verteten
zemra bashke me ndjenjat por edhe dashuria normal

Viisii_ger
Beiträge: 305
Registriert: Do 11. Mär 2010, 02:05
Wohnort: Frankfurt.am.Main

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Viisii_ger » Di 6. Mär 2012, 22:13

Lea hat geschrieben:Jo nuk eshte as kjo...po e le edhe sonte

pytjen e dyt mundohuni................... :arrow:neyse lexo qka te shkruva aty te mes... :beee: jam lodh tybe nashti neser ja qelloj haha Mus o Intelegjenca hahahaha
Perkrahe Nje Vajze Me Vlera..Kudo Qe Te Shkosh Do Jesh Krenar
Viisii_Ger.&.HoneyGirl

Lea

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Lea » Di 6. Mär 2012, 22:18

plaget_e_zemres hat geschrieben:un mendoj qe ndjenjat qe ke ndaj nje personi
qe nuk e shikon nga ana tjerer por vetem qysh te thot zemra e ajo eshte qe e tregon te verteten
zemra bashke me ndjenjat por edhe dashuria normal

Plaget jo jooooo seshte e sakte.... Ku ke lxu kto gjera ti nime hahahha ?

plaget_e_zemres
Beiträge: 7
Registriert: Mi 30. Mär 2011, 17:14

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon plaget_e_zemres » Mi 7. Mär 2012, 00:29

po une shum her shkruj ose flass sipas prevojes qe kam ne ket lamiii ok dmth kjo me dashurin sqenka DMTH paska mbet vetem shkolla si segment krysor ne pergjigje

FotoModele
Beiträge: 250
Registriert: Sa 30. Jul 2011, 00:01
Wohnort: Germany

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon FotoModele » Mi 7. Mär 2012, 00:48

Cka eshte nji send qe krejt Njerzit e Botes mundet me i vesh e veten jo??
Jam e Tmerrshme si Cunami ,kur te Godas shperthen Vullkani..

Viisii_ger
Beiträge: 305
Registriert: Do 11. Mär 2010, 02:05
Wohnort: Frankfurt.am.Main

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Viisii_ger » Mi 7. Mär 2012, 01:34

FotoModele hat geschrieben:Cka eshte nji send qe krejt Njerzit e Botes mundet me i vesh e veten jo??Butiku :gezuar:
Perkrahe Nje Vajze Me Vlera..Kudo Qe Te Shkosh Do Jesh Krenar
Viisii_Ger.&.HoneyGirl

FotoModele
Beiträge: 250
Registriert: Sa 30. Jul 2011, 00:01
Wohnort: Germany

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon FotoModele » Mi 7. Mär 2012, 01:38

Viisii_ger hat geschrieben:
FotoModele hat geschrieben:Cka eshte nji send qe krejt Njerzit e Botes mundet me i vesh e veten jo??Butiku :gezuar:
Jo Visi nuk eshte e sakt...
Jam e Tmerrshme si Cunami ,kur te Godas shperthen Vullkani..

Viisii_ger
Beiträge: 305
Registriert: Do 11. Mär 2010, 02:05
Wohnort: Frankfurt.am.Main

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Viisii_ger » Mi 7. Mär 2012, 02:16

FotoModele hat geschrieben:
Viisii_ger hat geschrieben:
FotoModele hat geschrieben:Cka eshte nji send qe krejt Njerzit e Botes mundet me i vesh e veten jo??Butiku :gezuar:
Jo Visi nuk eshte e sakt...


Paraja normal me lek veshesh cakerr hihihi
Perkrahe Nje Vajze Me Vlera..Kudo Qe Te Shkosh Do Jesh Krenar
Viisii_Ger.&.HoneyGirl

Lea

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon Lea » Mi 7. Mär 2012, 03:08

plaget_e_zemres hat geschrieben:po une shum her shkruj ose flass sipas prevojes qe kam ne ket lamiii ok dmth kjo me dashurin sqenka DMTH paska mbet vetem shkolla si segment krysor ne pergjigje

po aty pari jeni ...veq edhe pak ju duhet

Benutzeravatar
hona
Beiträge: 406
Registriert: Do 25. Feb 2010, 20:32

Re: Pytje Logjike

Ungelesener Beitragvon hona » Mi 7. Mär 2012, 12:52

Po ju jep pak ndihme:
1.Ardhmeria jote mvaret nga ajo,eshte nje send kur e perdor te ndryshon jeten,te jep ndjenj te mire kur e perdore.

Pyetja e dyte po ju jep ndihme... e urrejne shum njerzit..injorantet e dojne... hakmarrje.....vdesin pa fajshmit nga kjo...
Hajt se po shenoj edhe Une.....

"sende" jan objektet qe duken dhe nuk frymojne nga kjo ne mendje me cillet :

1: ORA- qe lidhet me kohen, jeten , vitet, (edhe pse ora e tregon te verteten ashtu si e kurdisim, por jeta dhe koha jan njefar tregues)

Nese sende jan edhe materialet ateher mund te jete edhe :

2: PARAJA- po ndoshta me kete ndihesh mire kur e ke e hargjon, por nuk e tregon te verteten kjo.....

Vepra -jane ato qe nuk i shofim por i bejm gjate gjithe Jetes....Nga kjo me sillen ne mend:

1: Arsimi,(Intelegjenca, Menquria urtesia)- qe te hap ruge per ne te ardhmen.....(jo gjithemon)
2: Bamiresia,Ndihma(humaniteti)- te ben te ndihesh mire ....
3:Sinqeriteti,Miresjellja,Respekti-.....
4: Drejtesia- une mendoj i perfshin te 3-te....
5:Experienca-....

Per Pyetjen e dyte: me shkoj ne mendje "Atentatet" ( nga Ajo hakmarrjedhe nga ajo qe vdesin njerzit e pafajshem) po me dalin me shume shkronja....

Deshta te di a eshte ne gjuhen shqipe dhe e shkruar drejt sigurisht .....


Kiss e keni....Askush të mos lavdërohet se nuk ka armiq, kjo vetëm tregon se ai nuk ka kurrfarë vlere.


Zurück zu „Lojra Pyetje /Pergjigje“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 1 Gast