Test Inteligjence

*Lojra pa Kufi* Ketu mundeni te beni Pyetje dhe Pergjigje
visii_ger
Beiträge: 729
Registriert: Sa 21. Aug 2010, 11:38
Wohnort: Lodhem nga ju,Sa shum kerkoni..?

Test Inteligjence

Ungelesener Beitragvon visii_ger » Di 14. Sep 2010, 20:04

1. Shifrat08232569 jane te njejtat shifra me 96523208 por te lexuara mbrapsht.
Po
Jo .
2. Nese nje dege peme mund te mbaje 3 persona 50 kg. Vala peshon 50kg, dhe Leenna peshon sa gjysma e peshes se Vales ndersa Elvira peshon sa dyfishi i Leennes A mund te rrine te tre ne te njejten dege peme?
Po
Jo
3. Gjenden 9 shkronja midis K dh R në alfabet
Po
Jo .
4. Numri 25 eshte ai qe vjen sipas renditjes se numrave te meposhtem: 5, 7, 10, 14, 19.
Po
Jo
5. Numri qe del nga prodhimi i 8 x 3 x 3 x 2 eshte sa gjysma e numrit qe del nga prodhimi 18 x 16.
Po
Jo .
6.Nese ju i mblidhni secilin nga numrat e meposhtem dy e nga dy, ne secilin rast do tju dalë numër dyshifror: 9, 11, 3, 7, 17.
Po
Jo.
7.Samiri eshte me I gjate se Tosi, dhe vellai I vogel i Tosit eshte me I gjate se Tosi, atehere Samiri eshte me I gjate se Tosi dhe vellai I tij
Po
Jo .
8.Pese kuaj, dy njerez, tre qen dhe shtate pula kane ne total 52 kembe
Po
Jo .
9. Shuma e gjithe numrave midis 8 dhe 18 eshte nje numer 3-shifror
Po
Jo.
10. Ne nje grup me pese persona,kur ata I japin doren njeri tjetrit, behen rreth 10 shtrengime duarsh.
Po
Jo.
11. Kur je para pasqyres, dora e djathte gjithmone ju duket sikur eshte e majta juaj.
Po
Jo.
12. Numri 8336749476338 eshte I njejti numer dhe kur lexohet nga fundi
Po
Jo.
13. Mamaja e mamase se mamasë sime eshte stergjyshja ime.
Po
Jo .
14. Nese dita e dyte e muajit eshte e enjte, at'here dita e 12 e muajit do te jete e marte
Po
Jo .
15. Duke perdorur 6 shkopinj ju mund të krijoni kater trekendesha barabrinjesh
Po
Jo .
16 Per të krijuar nje fjali duhen të pakten dhjete shkronja
Po
Jo.


**Te lehta veq pak me ju shti trurin ne funcionim relax mas buke :lol: :respekt:
•Sa Me Shume Njoh Njerezit Aq Me Shume i Dua Kafshet.!!!

Zurück zu „Lojra Pyetje /Pergjigje“Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 2 Gäste